Reklama
Reklama

Sylwester tuż tuż

Ci, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie spędzą tegorocznego Sylwestra, mają coraz mniej czasu do namysłu. A możliwości jest wiele.

Zacznijmy od coraz popularniejszej sylwestrowej propozycji: zabawy w lokalu. W Poznaniu bawić się można w klubach muzycznych, dyskotekach, restauracjach. Każdy znajdzie coś dla siebie. Lokale proponują bale sylwestrowe, imprezy przy muzyce zespołu lub przy dźwiękach zaproponowanych przez DJ"a. Amatorzy spokojniejszych atrakcji znajdą też Sylwestra "bez fajerwerków".

Rozpiętość cenowa pozwoli każdemu poznaniakowi zdecydować się na najkorzystniejszą dla siebie opcję. Koszt udziału w sylwestrowej imprezie waha się już od 10 - 20 złotych (w cenie tylko wstęp i zabawa przy muzyce) do 1200 złotych za parę (w cenie nocleg, zabawa, jedzenie i alkohol). Szczegóły oferty poznańskich lokali można znaleźć na sylwester.epoznan.pl.

Możemy też wybrać się za miasto. Najpopularniejszymi destynacjami w Polsce są tradycyjnie góry i morze. Biura podróży wciąż oferują wolne miejsca na wyjazdy! Jeśli mamy grubszy portfel - czekają na nas Paryż, Praga, Barcelona, czy Londyn. A miłośnicy ciepłych krajów mogą pojechać do Egiptu, Tunezji, czy nawet na Seszele.

Impreza w lokalu, czy wyjazd z miasta to dobre rozwiązania na sylwestrową noc. Jednak nie każdego na takie wydatki stać. A nawet jeśli nas stać, to nie wszyscy lubią tak huczne świętowanie. Doskonałą alternatywą będzie więc zorganizowanie własnej imprezy w domu i zaproszenie znajomych. Sami decydujemy o tym, co znajdzie się na sylwestrowym stole, a także jakiej muzyki będziemy słuchać. Jeśli zdecydujemy się na imprezę tematyczną - dobra zabawa gwarantowana. A w razie zmęczenia - zawsze możemy iść spać.

Część poznaniaków na pewno wybierze się na Miejskiego Sylwestra na Plac Wolności. Cały Poznań będzie "dylał" w rytmie hitów z lat 70., 80., 90. i 2000. Plac Wolności zamieni się w gigantyczny parkiet, na którym do tańca będą zagrzewać profesjonalni tancerze. Tradycyjnie o północy nad miastem pojawią się fajerwerki. Tym razem zostaną wystrzelone z pięciu punktów Poznania. Pokazowi będzie towarzyszyć muzyka Henryka Wieniawskiego (polonez A-dur). W trakcie imprezy ogłoszone zostaną wyniki konkursu na Oficjalny Taniec Poznaniaków, który pierwszy raz będzie odtańczony właśnie w sylwestrową noc.

Jak każdego roku, ciekawe propozycje na Sylwestra przygotowały też stacje telewizyjne, w tym Telewizja WTK. 31 grudnia wieczorem na antenie zostanie pokazany konkurs Miss Egzotica, który odbył się w Warszawie. Miss Foto została na nim Luzia Viegas, mieszkanka Poznania.

Gdzie spędzisz tegorocznego Sylwestra?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro