Reklama
Reklama

Ostatni tramwaj wyjechał z Gajowej

Punktualnie o godzinie 6.41 ostatni tramwaj opuścił zajezdnię przy ulicy Gajowej. Od 1 stycznia MPK nie może tam garażować swojego taboru.

To koniec zajezdni przy Gajowej. 28 grudnia o godzinie 6.41 opuścił ją ostatni tramwaj. Od tej pory tabor MPK będzie zimował na ulicach Poznania, a konkretnie na pętlach Wilczak (od środy rozpoczną się prace mające przystosować pętlę do tego celu), Starołęka i Górczyn.

Sytuację ma zmienić wybudowanie zajezdni na Franowie. Nowa trasa tramwajowa ma być jednak oddana do użytku w 2012 roku. Oznacza to, że przynajmniej przez półtora roku tabor będzie musiał "nocować" na ulicach naszego miasta.

Jeszcze na początku grudnia MPK miało nadzieję, iż negocjacje z właścicielem zajezdni dotyczące przedłużenia dzierżawy Gajowej o kolejny rok przyniosą dobre efekty. Niestety 7 grudnia stało się jasne, że negocjacje zostały ostatecznie zerwane i tabor będzie musiał z dniem 31 grudnia wyprowadzić się z najstarszej zajezdni w Poznaniu.

Zajezdnia tramwajowa przy ulicy Gajowej była w posiadaniu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego od 1886 roku. Początkowo znajdowały się tutaj m.in. wozownia na 20 wagonów, stajnia na 80 koni i kuźnia. W kolejnych latach zajezdnia była modernizowana. W swoim dzisiejszym kształcie funkcjonowała od 1936 roku. W 1962 roku dyrekcja MPK przeniosła się na ulicę Głogowską, a zajezdnia przy Gajowej przekształciła się przede wszystkim w zakład remontowy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro