Reklama
Reklama

Wigilia Caritasu: potrzebujący spotkali się na MTP

O godzinie 11.00 rozpoczęła się kolejna Wigilia dla potrzebujących zorganizowana przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Organizatorzy przygotowywali się do tej uroczystości już od kilku dni. Przygotowano 1500 miejsc przy stołach na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jak się okazało - o 11.00 tłumy poznaniaków przybyły na ten tradycyjny posiłek. W sumie ponad tysiąc osób. Na stole nie zabrakło barszczu z uszkami i ryb. Każdy uczestnik otrzymał też drobny świąteczny prezent.

Caritas organizuje Wigilię dla potrzebujących już ósmy raz. Spotykają się tutaj potrzebujący ludzie z całego Poznania, których nie stać na przygotowanie Świąt w domu.

Wigilia organizowana przez Caritas odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dotychczas mniejsze świąteczne uroczystości odbywały się w jadłodajniach Caritasu na terenie Poznania. Chętnych było jednak tak wielu, że niektórzy czekali w kolejce na zewnątrz - marznąc. W tym roku, dzięki organizacji w jednym ogromnym lokalu, takiej sytuacji udało się uniknąć.

O 17.30 rozpocznie się kolejna Wigilia dla potrzebujących - tym razem w siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka.

Wszyscy chętni poznaniacy spotkają się natomiast już o 21.30 pod Rondem Kaponiera - na tradycyjnej Wigilii pod Rondem. Swój udział w uroczystości zapowiedziały już Hanna Banaszak i Kasia Wilk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
16.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro