Reklama

Nadchodzi przerwa świąteczna, a po niej ferie

Polacy z ośrodka w Rybakach fot.PAP/Tomasz Waszczuk
Polacy z ośrodka w Rybakach fot.PAP/Tomasz Waszczuk

Wkrótce dzieciaki będą mieć sporo wolnego czasu na sanki w mieście i obozy narciarskie. Bożonarodzeniowa przerwa w szkołach potrwa od 23 grudnia do 2 stycznia. Ferie zimowe w Wielkopolsce zaczną się 29 stycznia.

Jak podaje PAP, uczniowie w całej Polsce rozpoczynają w czwartek ponad tygodniowe, świąteczne wakacje. W szkołach nie będzie zajęć od 23 grudnia do 2 stycznia. Wielu młodych ludzi wyjedzie w tym czasie na narty, często z rodzicami, aby móc z nimi spędzić święta bożego narodzenia. Najwięcej dzieci zostanie jednak na święta w swoich miejscowościach.

Po niecałym miesiącu w Wielkopolsce nadejdą ferie zimowe. Będzie to szczyt zimowego sezonu turystycznego. W tym czasie rodzice będą brać chętnie urlopy, aby móc się wybrać z całą rodziną w góry. Aby Polacy się nie potratowali w zatłoczonych, krajowych kurortach, ferie zimowe w szkołach zaczynają się w różnym czasie w kolejnych województwach. Terminy ustala w każdym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej.

15 stycznia rozpoczną się dwutygodniowe ferie dla uczniów w województwach lubelskich, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim. 29 stycznia dołączą do nich na stokach dzieciaki z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. 22 stycznia rozpoczną się dwutygodniowe ferie dla dzieciaków w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim. Od 14 do 27 lutego będą się cieszyć feriami uczniowie z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
13℃
Poziom opadów:
7.5 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
11.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro