Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -4
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Nie było chętnych na działkę na Stawnej

mk
poniedziałek, 20.12.2010 r.
godz. 18.30

Do miejskiego przetargu nie zgłosili się chętni na zakup działek przy ul. Stawnej, Kołodziejskiej i Czerskiej. Pierwsza z wymienionych, wyceniona na 8 mln zł, leży w bezpośrednim sąsiedztwie dawnej synagogi przy ul. Wronieckiej.

Jak podaje gazetainwesor.pl, władzom Poznania znów nie udało się znaleźć nabywcy na atrakcyjną działkę w centrum. Tym razem chodzi o 1,4 tys. mkw. gruntów w kwartale ulic Wronieckiej, Stawnej i Żydowskiej na Starym Mieście. Teren ten wyceniono na 8 mln zł. Jest objęty ścisłą ochroną konserwatorską. Dziś pełni funkcję parkingu.

W tym samym przetargu miasto chciało sprzedać również działkę o powierzchni 2 tys. mkw. przy ul. Czerskiej i kolejną o powierzchni 25,5 tys. mkw. przy ul. Kołodziejskiej na Karolinie.

Poznań ma od dłuższego czasu problem ze znajdywaniem nabywców dla swoich reprezentacyjnych nieruchomości. W maju tego roku nie udało się sprzedać za 40 mln zł gruntu w sąsiedztwie Teatru Polskiego przy ul. 27 grudnia. Jego została wtedy obniżona o 10 mln zł w stosunku do poprzedniej licytacji z grudnia zeszłego roku. W 2010 r. prywatnemu właścicielowi nie udało z kolei się sprzedać domu książki na ul. Gwarnej za 20 mln zł.

Reklama