SKF nadal liderem III ligi

Siatkarki SKF Poznań dzięki sobotniemu zwycięstwu nad Energetykiem Poznań 3:2 umocniły się na pozycji lidera III ligi.

Spotkanie w hali CS Politechniki Poznańskiej rozpoczęło się od atomowego ataku siatkarek SKF, które w pierwszym secie rozbiły Energetyka 25:12. W drugim secie gra na parkiecie wyrównała się. Zawodniczki SKF utrzymywały grę na dobrym poziomie, a drużyna Energetyka wyraźnie poprawiła własną grę co zdecydowanie poprawiło jakość spotkania. W secie ostatecznie wygrała drużyna SKF, która w końcówce zapewniła sobie zwycięstwo 25:23 po bardzo dobrej grze.

W trzecim secie obraz gry na boisku całkowicie odmienił się. Gospodynie meczu zaczęły popełniać coraz więcej błędów we własnej grze co natychmiast wykorzystały rywalki, które szybko wyszły na prowadzenie 14:5. Od połowy seta trener Damian Gapik zaczął reagować zmianami. Na boisku zaczęły się pojawiać kolejne zawodniczki: Ogrodowczyk, Tujek, Kwiatek, Arendz, Baranowska. Jednak zmiany mimo dobrej gry zawodniczek nie odmieniły losów seta i mimo ambitnej pogoni zawodniczki SKF uległy w trzecim secie 21:25.

Początek czwartego seta należał do zawodniczek Energetyka, które prowadziły 3:1. W dalszej części seta goście powiększali przewagę, aby w końcu wygrać czwartego seta wyraźnie 25:16.

Tie-break rozpoczął się od fantastycznej zagrywki Angeliki Halczak, która dała SKF pierwszy punkt. Za moment to jednak Energetyk prowadził 2:1. Zawodniczki SKF szybko wyszły jednak na prowadzenie 4:2, aby oddać następne dwie piłki Energetykowi. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:7 dla SKF. Kilka kolejnych akcji to gra punkt za punkt. Przy stanie 11:9 zagrywkę po stronie gospodyń zepsuła Angelika Halczak i wydawało się, iż kibice zobaczą wyrównaną i emocjonującą końcówka. Od stanu 11:11 siatkarki SKF przyśpieszyły i zdobyły kolejne trzy punkty. Ostania zagrywka w tym meczu należała do Patrycji Brewki. Zawodniczki SKF wykorzystały pierwszą piłkę meczową i wygrały piątego seta 15:11 oraz cały mecz po pięknej walce 3:2.

SKF KS Poznań - KS Energetyk Poznań 3:2 (25:12, 25:23, 21:25, 16:25, 15:11).

SKF: N. Geremek (c), P. Brewka, A. Halczak, Z. Barwicka, S. Pierzchała, M. Uram, P. Woźniak (l) oraz A. Ogrodowczyk, A. Baranowska, M. Tujek, L. Kwiatek.
Trener: Damian Gapik.