Reklama
Reklama

PKP: pociąg z Moskwy miał 4 godziny opóźnienia

W niedzielę mija tydzień od wprowadzenia nowego rozkładu jazdy. Sytuacja na kolei bardzo powoli się stabilizuje. Niektóre pociągi wciąż mają spore opóźnienia.

Pasażerowie pociągów jeżdżących przez Poznań już się przyzwyczaili do stania w długich kolejkach do informacji. W najbliższych dniach osób, które chcą się upewnić, jak odjeżdża ich transport z pewnością będzie więcej. Coraz mniej dni zostało do Bożego Narodzenia - ruch w pociągach będzie więc wzmożony.

Mimo, że sytuacja na kolei związana z wprowadzeniem nowego rokładu jazdy powoli się stabilizuje, kolejarzom i pasażerom wciąż doskwiera sroga zima.

Przekonały się o tym osoby, które o 5.00 rano miały dotrzeć do Poznania pociągiem jadącym z Moskwy. Lokomotywa uległa awarii w szczerym polu na terenie naszego województwa. Skład dotarł do stolicy Wielkopolski z ponad 240 minutowym opóźnieniem.

Zima nie odpuszcza też w innych częściach Europy. Podróżni, którzy chcą jechać pociągiem poza granicę Polski muszą się liczyć z podobnymi opóźnieniami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro