Reklama
Reklama

Świąteczna bimba znów na szlaku

W ubiegłą niedzielę świąteczna bimba, Solaris Tramino, pierwszy raz wyruszyła na trasę. I cieszyła się ogromnym zainteresowaniem poznaniaków. Przejażdżkę można odbyć również w niedzielę.

Przejazd świątecznej bimby przez Poznań w okresie przed Bożym Narodzeniem to już tradycja. W ubiegłych latach poznaniacy jeździli jednak historycznym składem - N. W tym roku wprowadzono pewną nowość. Przystrojoną bimbą jest najnowszy pojazd w taborze MPK - Solaris Tramino.

W ubiegłą niedzielę bimba kursowała od 12.00 do 17.00. Już po pierwszym przystanku tramwaj wypełnił się ludźmi. Wewnątrz podziwiano wygląd Tramino, a także brano udział w świątecznych konkursach. Te przygotowano przede wszystkim z myślą o najmłodszych. Dzieci otrzymywały też drobne słodycze od Śnieżynek.

W ostatni przedświąteczny weekend nie jest inaczej. Przystrojona bimba od 14.00 do 18.00 będzie pokonywać trasę (co pełną godzinę odjazd z Górczyna):
GÓRCZYN - Głogowska - Roosevelta - Święty Marcin - Marcinkowskiego - plac Wolności - Gwarna - Święty Marcin - Roosevelta - Głogowska - GÓRCZYN.

Wszyscy, którzy przejadą się świąteczną bimbą będą mogli wziąć udział w zbiórce pieniędzy organizowanej przez MPK w tramwaju. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie syna byłej motorniczej i pracownika działu Nadzoru Ruchu MPK - Tomka Radomskiego, który cierpi na rzadką i nieuleczalną chorobę genetyczną - Zespół Ehlersa Danlosa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW zaktualizował ostrzeżenia o silnym wietrze
19℃
11℃
Poziom opadów:
4.2 mm
Wiatr do:
39 km
Stan powietrza
PM2.5
7.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro