Reklama
Reklama

Otwarto nowy budynek wydziału prawa UAM

W piątek odbyło się oficjalne otwarcie nowego budynku wydziału prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Collegium Iuridicum Novum kosztowało 68 milionów złotych.

Do tej pory studenci prawa UAM musieli się przebijać przez miasto, by zdążyć z jednych zajęć na kolejne. W sumie wykłady i ćwiczenia odbywały się w aż 17 lokalizacjach na terenie Poznania.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


W piątek wszystko się zmieniło. Do użytku oddano nowoczesny budynek dydaktyczny Collegium Iuridicum Novum, przy Alei Niepodległości. Budynek, który kosztował blisko 70 milionów złotych jest pierwszą częścią kompleksu Iuridicum Novum. Powstaną tu także wydziałowa biblioteka, budynki administracyjne oraz parking. Łączny koszt inwestycji to 175 milionów złotych. Kompleks będzie dokończony najpóźniej za trzy lata.

W nowym budynku wydziału prawa mieszczą się 33 sale wykładowe - w tym jedna aula na 400 miejsca. Siedem tysięcy studentów prawa będzie się teraz uczyć w komfortowych warunkach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro