Reklama
Reklama

Apel o dymisję Hinca

Blisko 30 poznańskich artystów, naukowców, członków Stowarzyszenia "My-Poznaniacy" oraz radni, podpisało list otwarty do prezydenta Ryszarda Grobelnego, w którym apelują o dymisję wiceprezydenta Sławomira Hinca.

Jak informuje Radio Merkury, twórcy apelu odwołują się do prezydenta Ryszarda Grobelnego do jego zapewnień z kampanii wyborczej. Grobelny stwierdził wtedy, że "wszyscy współpracownicy podlegają ocenie opinii publicznej i zainteresowanych środowisk oraz, że nikt nie piastuje swojego stanowiska dożywotnio".

Sygnatariusze listu uważają, że wiceprezydent Sławomir Hinc przyczynił się m.in. do: marginalizacji roli środowisk twórczych w kształtowaniu polityki kulturalnej, emigracji artystów, zamykania galerii, kin studyjnych i księgarń, braku kompleksowej wizji kultury oraz porażki Poznania w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Jego dalsze rządy mają doprowadzić do "pogłębienie kryzysu kultury" i dlatego domagają się zdymisjonowanie Sławomira Hinca

Pod listem podpisali się m.in.: prof.dr hab. Tomasz Polak,prof. Przemysław Czapliński, Katarzyna Kretkowska - wiceprzewodnicząca Rady Miasta, prof. UAM dr hab. Krzysztof Podemski oraz Ewa Wójciak, Tadeusz Janiszewski i Marcin Kęszycki z Teatru Ósmego Dnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.77 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro