Reklama
Reklama

Wybuch na Grunwaldzkiej

Po godzinie 14.00 doszło do wybuchu gazu w studzience telekomunikacyjnej na ulicy Grunwaldzkiej, przy skrzyżowaniu z Bułgarską. Jedna osoba została ranna.

Pracownik Pogotowia Gazowego poinformował nas, że faktycznie coś się wydarzyło na ulicy Grunwaldzkiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Bułgarską. Nie wiemy jednak co się tam konkretnie stało - mówił po 14.00.

Udało nam się skontaktować z Leszkiem Łuczakiem z Wielkopolskiego Zakładu Gazownictwa. Doszło do eksplozji w studzience telekomunikacyjnej - mówi Łuczak. Możliwe, że znajduje się tam wylot gazu - dodał.

W wyniku wybuchu gazu w studzience ranna została jedna osoba - pracownik telekomunikacji. Do eksplozji doszło, gdy jeden z pracowników TP chciał odkręcić właz do studzienki. Jak się okazało - był zamarznięty. Mężczyzna chciał sobie pomóc palnikiem - roztapiając lód. Gaz, który najprawdopodobniej zbierał się w studzience - pod wpływem ognia doprowadził do eksplozji.

Zniszczona jest nie tylko studzienka telekomunikacyjna, ale też chodnik. Pracownicy Pogotowia Gazowego starają się zlokalizować miejsce rozszczelnienia gazociągu, z którego wydobywał się gaz do studzienki. Teren jest obecnie ochraniany przez policję.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
7℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
9.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro