Reklama
Reklama

Teatr Wielki: zostań statystą!

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia
Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

Teatr Wielki w Poznaniu poszukuje statystów do swojego nowego megawidowiska operowego - "Turandot" w reżyserii Michała Znanieckiego.

Jeśli marzysz o tym, by wziąć udział w niezwykłym widowisku nie jako widz, ale jako czynny uczestnik - to propozycja właśnie dla ciebie. Teatr Wielki potrzebuje aż 100 statystów do swojego najnowszego megawidowiska operowego. Kobiety i mężczyźni w wieku powyżej 16 lat mogą przyjść na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 20 grudnia (poniedziałek) o godzinie 15.00 w sali 210. Koniecznie trzeba ze sobą zabrać dokumenty potwierdzające dane osobowe (w tym NIP).

Statyści za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie. Za udział w każdej próbie - 20 złotych brutto, a za udział w spektaklu - 40 złotych. Próby mają się rozpocząć 2 czerwca 2011. Spektakle zaplanowano natomiast na 16, 17, 18 i 19 czerwca.

Akcja opery "Turandot" rozgrywa się w Pekinie. To historia chińskiej księżniczki o imieniu Turandot, która zaplanowała, że nigdy nie odda się żadnemu mężczyźnie. Każdy kandydat, który chcę wziąć z nią ślub musi się zmierzyć z trzema niezwykle trudnymi zagadkami wymyślonymi przez księżniczkę. Jeśli sobie z nimi nie poradzi - czeka go śmierć.

Z opery "Turandot" pochodzi jedna z najsłynniejszych arii wszechczasów - "Nessun Dorma".

Jedno z najsłynniejszych wykonań "Nessun Dorma" - Luciano Pavarotti

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
28.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro