Reklama
Reklama

120 nowych Alfa Romeo dla policji

120 nowoczesnych samochodów Alfa Romeo 159 jeszcze w tym roku trafi do policjantów w całym kraju. W tym prawdopodobnie 8 do Poznania. Natomiast 2 nowoczesne ambulanse już trafiły do pogotowia ratunkowego.

Policjanci z drogówki już niedługo będą mogli się pochwalić posiadaniem 200-konnych maszyn. Najprawdopodobniej 8 samochodów Alfa Romeo 159 trafi jeszcze w grudniu do funkcjonariuszy z Poznania. Koszt jednego auta to około 100 tysięcy złotych.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Samochody w około 7 sekund rozpędzają się do setki. Mogą jechać nawet 235 km/h. Wyposażono je w radar oraz wideorejestrator - piraci drogowi jadący przed radiowozem, ale też z naprzeciwka nie uchronią się przed okiem kamer.

Zadbano też o to, by kierowca i pasażerowie mieli w środku komfortowe warunki. Wszystkie samochody posiadają klimatyzację, poduszki powietrzne, ABS, autoalarm, elektryczne szyby, czy central zamek z pilotem.

Z nowych samochodów już cieszą się kierowcy pogotowia ratunkowego. Dwa nowe ambulanse, które kosztowały łącznie 650 tysięcy złotych, pozostają do dyspozycji Rejonowej Stacji Pogotowia oraz szpitala MSWiA. Przeskoczenie dosyć duże - mówi Zbigniew Płowiec, kierownik transportu MSWiA. Dzięki temu zakupowi możemy zastąpić starsze pojazdy, z roku 1993 i 1996 - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro