Reklama
Reklama

Stokłosa chce do Senatu?

fot. b0taniker/sxc.hu

Henryk Stokłosa, były senator oskarżany o wręczanie urzędnikom łapówek, zastanawia się nad wzięciem udziału w wyborach uzupełniających do Senatu.

Stokłosa miał powiedzieć PAP-owi, że prawdopodobnie weźmie udział w wyborach, które zaplanowano na 6 lutego 2011 roku. W okręgu pilskim zwolnił się jeden mandat senatora po tym, gdy Piotr Głowski z PO został prezydentem Piły.

Henryk Stokłosa już pięciokrotnie był wybierany senatorem z okręgu pilskiego. Ostatni raz w 2001 roku.

Stokłosa był w środę w Poznaniu, gdzie odbywała się jego kolejna rozprawa sądowa.

Przypominamy - proces byłego senatora, Henryka Stokłosy, rozpoczął się w 2009 roku. Oskarżyciele starają się udowodnić, że mężczyzna wręczał urzędnikom łapówki (wędliny i alkohol) o wartości od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych oraz pieniądze (sumy od 5 do 100 tysięcy złotych). To niejedyne zarzuty, które przedstawiono Stokłosie. Były senator jest również oskarżony o utrudnianie pracy policji w sprawie postępowania dotyczącego zatrucia środowiska naturalnego, fałszowanie oświadczenia o czynnym prawie wyborczym, wyłudzanie pieniędzy z funduszy Unii Europejskiej, a także o bezprawne więzienie i bicie swoich pracowników.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW zaktualizował ostrzeżenia o silnym wietrze
19℃
11℃
Poziom opadów:
4.2 mm
Wiatr do:
39 km
Stan powietrza
PM2.5
7.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro