Reklama

Parlament Europejski zatwierdził pomoc dla Cegielskiego

Prawie 750 tys. euro przekaże Unia Europejska na pomoc dla 779 zwolnionych pracowników zakładów H. Cegielski. Wsparcie jest adresowane też do byłych pracowników firm SEWS w Rawiczu i Leoni Autokabel z Ostrzeszowa.

Pieniądze zostaną przeznaczone na szkolenie i przekwalifikowanie zwolnionych pracowników. Wsparcie dotyczy trzech firm: poznańskich zakładów Cegielskiego, firmy SEWS w Rawiczu i Leoni Autokabel z Ostrzeszowa.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


W przypadku HCP unijna pomoc wyniesie 114 tysięcy euro. Ta kwota ma pokryć koszty przebranżowienia niespełna 200 z ponad 600 osób zwolnionych w ubiegłym roku. Pozostałych nie uwzględniono w unijnych wyliczeniach, bo jak argumentują urzędnicy, nie zarejestrowali się w urzędach pracy. Byli pracownicy pozostałych dwóch firm: z Rawicza i Ostrzeszowa otrzymają z Unii 633 tys. euro.

To pierwszy raz, gdy polskie firmy otrzymują wsparcie z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji. Unijne pieniądze trafią do Urzędów Pracy. Tam zapadną konkretne decyzje dotyczące szkoleń dla byłych pracowników.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro