Reklama
Reklama

Wybory w Wielkopolsce: wyniki

W 46 wielkopolskich gminach i miastach wybierano w niedzielę burmistrzów, wójtów i prezydentów. Przedstawiamy wyniki z wybranych obszarów.

Na swoich stanowiskach pozostają włodarze Turku (Zdzisław Czapla), Koła (Mieczysław Drożdżewski), Nowego Tomyśla (Henryk Helwing), Kłodawy (Józef Chudy) i Jarocina (Adam Pawlicki). Bez zmian również w Rydzynie (Grzegorz Jędrzejczak), Bojanowie (Józef Zuter), Trzciance (Marek Kupś), Chodzieży (Zbigniew Salwa) czy Orchowie (Teodor Pryka).

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Nowego prezydenta ma Ostrów Wielkopolski. Jest nim Jarosław Urbaniak, który otrzymał 54% głosów wyborców. Fotel prezydenta w Koninie obejmuje natomiast Józef Nowicki z SLD, który pokonał Wiesława Steinke z PO.

Nowych burmistrzów wybrano w Kępnie (Aniela Kempa), Gostyniu (Jerzy Kulak), Lwówku (Piotr Długosz) i Zbąszyniu (Tomasz Kurasiński).

Druga tura wyborów samorządowych przyciągnęła znacznie mniejszą liczbę głosujących. W Poznaniu frekwencja wyniosła mniej niż 25%. Dla porównania - w Krajence do urn poszło ponad 45% uprawnionych.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
6℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro