Reklama
Reklama

Mikołajki w Poznaniu

6 grudnia obchodzimy Mikołajki. To dzień, na który z niecierpliwością czekają przede wszystkim maluchy. W Poznaniu przygotowano kilka imprez z okazji imienin Mikołaja!

Już od godziny 10.30 po ulicach centrum miasta jeździć będzie "karawana św. Mikołaja". Karawana będzie nietypowa - składa się bowiem z czerwonych Fiatów 126p. O godzinie 12.00 dotrze na Plac Wolności, gdzie Mikołaj będzie rozdawał dzieciom prezenty. To wszystko zaplanowano w ramach akcji Deweloperzy Dzieciom. Partnerami wydarzenia są Komenda Miejska Policji oraz Klub Miłośników Fiata 126p.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Następnie Mikołajki przeniosą się na Stary Rynek. Punktualnie o godzinie 17.00 miejska choinka rozbłyśnie tysiącem kolorowych lampek. Włączą je Ryszard Grobelny i Julia Rakowska, która wygrała konkurs organizowany przez Urząd Miasta "Poznań wita maskotkę UEFA EURO 2012". Poznaniacy, którzy wybiorą się na Stary Rynek usłyszą najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu uczniów Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu.

Już o 19.00 w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza odbędzie się natomiast podsumowanie mikołajkowych atrakcji - koncert charytatywny "Wielkopolska wrażliwa". Na scenie wystąpią Halina Benedyk z Marco Antonellim, Skaldowie, Zbigniew Wodecki oraz Zbigniew Cierniewski. Koncert poprowadzą Ewa Siwicka i Tadeusz Zwiefka.

Dodatkowo, na terenie centrów handlowych w Poznaniu przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych dzieci. Od konkursów, po spotkania z Mikołajem.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro