Reklama
Reklama

Naszość: kolejny happening pod rosyjskim konsulatem

"Mikołajki odwołane, przyjechał Dziadek Mróz" - pod takim hasłem o godzinie 15.00 odbędzie się happening Akcji Alternatywnej Naszość pod konsulatem rosyjskim.

Tym razem Naszość organizuje happening z okazji wizyty prezydenta Rosji, Dmitrija Miedwiediewa, w Polsce. Uczestnicy akcji będą przebrani w Dziadka Mroza. Przyjadą pod konsulat na sankach, a wyposażeni będą w łopaty do odśnieżania z wizerunkiem rosyjskiego prezydenta. Chcą w ten sposób pokazać, jak ocieplają się stosunki polsko-rosyjskie.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Happening "Mikołajki odwołane, przyjechał Dziadek Mróz" to także wyraz protestu Naszości przeciw "parodii śledztwa w sprawie Smoleńska, a także w obronie niepodległych narodów - Gruzji i Czeczenii. Także w obronie rosyjskich dziennikarzy i demokratów mordowanych przez kagiebowską władzę".

Akcja Alternatywna Naszość i Stowarzyszenie Lepszy Świat zachęcają też wszystkich poznaniaków, by w poniedziałek ubrali się na czarno na znak solidarności z ofiarami Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji.

Przypomnijmy, że to kolejny happening Naszości pod konsulatem rosyjskim. 1 grudnia AAN włączyła się w poszukiwania imienia dla nowego psa Wladimira Putina. Zwierzaka Putin otrzymał od premiera Bułgarii. Zachęcił wszystkich zainteresowanych, by zgłaszali swoje propozycje na rządowej stronie internetowej.

Członkowie Naszości zaproponowali, by nazwać psa Putina "Donald".

Donald aportujący, liżący buty, merdający ogonkiem i drapany za uszkiem w nagrodę za posluszeństwo przyczyni się do stworzenia korzystnego klimatu przed poniedziałkową wizytą w Polsce prezydenta Miedwiediewa. Zagwarantuje też, że każda ręka podniesiona na premiera Putina zostanie odgryziona i obgryziona do szpiku kości. Pokaże, że Polska pragnie nawiązywać do szczytnych tradycji Łajki i psa Szarika, odcinając się od amerykańskiego imperialisty psa Pluto
- czytaliśmy w wyjaśnieniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro