Reklama
Reklama

Zabłysną lampki na miejskiej choince

O godzinie 17.00 zostaną uroczyście zapalone lampki na miejskiej choince. Tradycyjnie, bożonarodzeniowe drzewko stanęło na poznańskim Starym Rynku przed Ratuszem.

W tym roku miejska choinka dedykowana jest wszystkim, którzy włączają się w akcję oddawania krwi na rzecz ratowania życia, czyli Krewnym Euro. W Mikołajki w Muzeum Narodowym jest organizowana kolejna zbiórka krwi. Po uroczystej iluminacji choinki na Starym Rynku nastąpi podsumowanie dotychczasowych osiągnięć akcji.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Lampki na choince włączą wspólnie Ryszard Grobelny i Julia Rakowska ze Szkoły Podstawowej nr 59, która jest autorką zwycięskiej pracy w konkursie Urzędu Miasta "Poznań wita maskotkę UEFA EURO 2012".

Pod bożonarodzeniowym drzewkiem w nastrój świąt Bożego Narodzenia wprowadzą wszystkich uczestników Dorota, Kamila i Marek z Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu, którzy zaśpiewają kolędy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro