Reklama
Reklama

II tura w 46 miastach i gminach w Wielkopolsce

fot. CSWLad

Mieszkańcy 46 wielkopolskich gmin i miast wybierają dziś wójta, burmistrza lub prezydenta. Wybory odbywają się w czterech gminach powiatu poznańskiego, a także m.in. w Koninie, Jarocinie, Ostrowie Wielkopolskim i Nowym Tomyślu.

W 46 wielkopolskich miastach i gminach dwaj zdobywcy największej ilości głosów w I turze 21 listopada spotykają się w wyborczej dogrywce 5 grudnia. Głosowanie odbywa się wszędzie do godz. 22. Po tej godzinie skończy się cisza wyborcza i niedługo później powinny pojawić się pierwsze wyniki.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Komisje wyborcza zapowiadają, że liczenie głosów po II turze powinno pójść o wiele szybciej niż w I turze, kiedy poza prezydentami, burmistrzami czy wójtami głosowaliśmy też na radnych województwa, gminy czy powiatu.

W tą niedzielę wójta lub burmistrza wybierają m.in. mieszkańcy Puszczykowa, Rokietnicy, Dopiewa, Mosiny, Turku, Koła, Brodnicy i Rogoźna.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
6℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro