Reklama

Nie ma chętnych na Browar Czarnków

Już po raz czwarty nie udało się sprzedać browaru w Czarnkowie. Do przetargu Agencji Nieruchomości Rolnych w Pile nie wpłynęła żadna oferta zakupu historycznych zakładów - podaje Radio Merkury.

Cztery kolejne przetargi na sprzedaż Browaru Czarnków rozpisywała od sierpnia br. Agencja Nieruchomości Rolnych w Pile. Każda kolejna próba sprzedaży spotykała się z brakiem zainteresowania ze strony potencjalnych kupców.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Zawiązała się grupa osób, która lobbuje za przekazaniem zabytkowego browaru samorządowi Czarnkowa i uruchomieniem w nim muzeum, przy jednoczesnym podtrzymaniu produkcji miejscowego piwa. Sympatykom browaru udało się zebrać 7746 podpisów pod protestem przeciwko jego likwidacji. Aby uratować browar organizują oni m.in. pikiety i apelują do polityków. Szczegóły na temat ich akcji można poznać na stronie www.uratujmyczarnkow.pl.

Historia browaru w Czarnkowie sięga początku XIX wieku. Obecny zakład został tam wzniesiony w 1893 r. przez Heinricha Koeppe. W jego czasach czarnkowskie piwno nazywało się Schlossbraurei. W okresie międzywojennym zakładowi nadano nazwę Browaru Zamkowego w Czarnkowie. Browar należał do rodziny Koeppe do końca II wojny światowej. Następnie został znacjonalizowany i należał m.in. do spółdzielni i PGR Rogoźno. Ministerstwo Skarbu Państwa próbuje sprzedać go od 1993 r.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro