Reklama
Reklama

Śnieg z dachów może być niebezpieczny

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Piotr Florek, wojewoda wielkopolski, przypomina wszystkim poznaniakom o konieczności usuwania nadmiaru śniegu i lodu z dachów budynków.

Choć obecnie zalegająca pokrywa śnieżna ma tylko kilkanaście milimetrów, prawdziwe opady mają się pojawić już w czwartek. Szczególnie w godzinach porannych na poznańskie ulice może spaść nawet do 20 milimetrów śniegu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Wraz ze zwiększeniem się grubości pokrywy śnieżnej na dachach budynków przeprowadzane będą kontrole, które mają na celu sprawdzanie stanu śnieżnych czopów.

Podczas ubiegłorocznej zimy straż pożarna odbierała wiele telefonów z prośbą o odśnieżenie dachów budynków, jednak to nie należy do ich obowiązków. To zarządcy i właściciele budynków muszą odśnieżać dachy. Kara dla właściciela kamienicy za jej nieodśnieżenie może wynieść nawet 5 tysięcy złotych.

Przypominamy, że podczas ubiegłorocznej zimy ciężki śnieg zalegający na dachach oraz sople z nich zwisające spowodowały wiele uszkodzeń samochodów, a także były niebezpieczne dla przechodniów. Waga zamarzniętych czopów śnieżnych była tak duża, że pękały przednie szyby pojazdów, a w karoserii powstawały wgniecenia.

Warto już teraz pomyśleć o parkowaniu samochodów zdala od dachów bloków, czy kamienic. Może nas bowiem spotkać niemiła niespodzianka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
125.76 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro