Reklama
Reklama

Juventus w Poznaniu: zmiany komunikacyjne

O godzinie 21.05 na stadionie przy Bułgarskiej Lech Poznań zmierzy się z Juventusem Turyn. Przedstawiamy zmiany w organizacji ruchu w okolicach stadionu.

Już od godziny 19.00 zamknięte dla ruchu kołowego zostaną ulice: Węgorka, Świerzawska, Wałbrzyska, a także Bułgarska na odcinku od Marcelińskiej do Grunwaldzkiej. Autobusy MPK będą mogły poruszać się po wyłączonym fragmencie Bułgarskiej.

Objazdy dla samochodów będą prowadzone przez ulice Marcelińską, Grochowską i Grunwaldzką.

Dodatkowo, już od godziny 15.00 na ulicy Ptasiej obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się.

O godzinie 22.30 zamknięte dla ruchu zostaną ulica Grunwaldzka (jezdnie: od Grochowskiej do Bułgarskiej w kierunku Junikowa i od Jawornickiej do Jugosłowianskiej w kierunku centrum), a także ulice: Jugosławiańska, Taczanowskiego i Ściegiennego (kierunek od Promienistej do Grunwaldzkiej). Utrudnienia potrwają do czasu rozejścia się kibiców.

Kibice, którzy przyjadą na mecz samochodem, mogą zostawić pojazd na jednym z dwóch parkingów przygotowanych przy ulicy Cmentarnej. Tam też parkować będą autokary.

Warto pamiętać, że osoby posiadające bilety na środowy mecz mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej na 3 godziny przed spotkaniem oraz do dwóch godzin po spotkaniu.

MPK ponadto informuje:

Tramwaje
- od 18.00 do 21.00 uruchomiona będzie dodatkowa linia tramwajowa nr 30 kursująca co 10 minut na trasie: RONDO KAPONIERA - Święty Marcin - TOWAROWA - most Dworcowy - Roosevelta - Grunwaldzka - BUDZISZYŃSKA

- po meczu wzmocnione zostaną linie tramwajowe nr 1, 6, 13, 15

Autobusy
- linie nr 50, 63, 91 i A będą obsługiwane przez autobusy 18-metrowe
- po meczu wzmocnione zostaną linie autobusowe nr 63, 91 i A

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro