Reklama
Reklama

Wystawa na 100-lecie Teatru Wielkiego

Już od soboty w poznańskim Muzeum Narodowym można zwiedzać wystawę przybliżającą 100-letnią historię Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Znajdą się na niej m.in. oryginalne rekwizyty, kostiumy i dekoracje teatralne.

Wystawa będzie otwarta w Galerii Malarstwa i Rzeźby Muzeum Narodowego od 27 listopad br. do 30 styczeń 2011 r. Jej organizatorzy chcą przywołać najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia w historii poznańskiego teatru. Znajdą się tam m.in. rekwizyty, kostiumy, dekoracje i historyczne dokumenty. Nie zabraknie też fotografii, programów przedstawień czy plakatów. Będzie można też zobaczyć m.in. przedwojenny bilet, książkę strażacką budynku teatru, książkę pożyczek czy unikatowy adres artystów Teatru Miejskiego we Lwowie, skierowany do grona artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Zwiedzający ekspozycję zobaczą też stroje wieczorowe, które obowiązywały odwiedzających poznański teatr 100 lat temu.

Program spotkań na wystawie:

3.12, godz. 19.00

"Piątkowy wieczór w muzeum" - Na wystawie 100 lat Teatru Wielkiego w Muzeum Narodowym Ryszard Kaja "Spotkanie z Mistrzem"- Ryszardem Kają - scenografem, malarzem, autorem koncepcji i aranżacji wystawy.

5.12, godz. 12.00

Tadeusz Boniecki, "Spotkanie kuratorskie na wystawie 100 lat Teatru Wielkiego w Muzeum Narodowym

12.12, godz. 16.00

"Spotkanie na wystawie 100 lat Teatru Wielkiego w Muzeum Narodowym Andrzej Jazdon (Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu)

19.12, godz. 16.00

"Spotkanie na wystawie 100 lat Teatru Wielkiego w Muzeum Narodowym Katarzyna Liszkowska " Z historii Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu"

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro