Reklama
Reklama

Zatrzymani pseudokibice nie wejdą na Stadion Miejski

Wielkopolska policja w czwartek rano przeprowadziła akcję w wyniku, której zatrzymała 10 pseudokibiców Lecha Poznań za incydent na meczu z Wisłą Kraków. Zatrzymanym postawiono zarzuty, a klub nałoży zakazy stadionowe.

Czwartkowa akcja to efekt analizy ponad 400 godzin monitoringu ze spotkania ekstraklasy Lech Poznań - Wisła Kraków. Pod koniec tego meczu grupa pseudokibiców gości rozpoczęła niszczyć sektor i próbowała przedostać się do sektora gospodarzy. Zniszczono między innymi toaletę i spalono stoisko z gastronomią. Natomiast spora grupa kibiców Lecha ruszyła na sektor kibiców przyjezdnych. Najbardziej agresywni próbowali po obu stronach wejść na specjalne ogrodzenie i doprowadzić do bijatyki. Ponadto niszczyli pleksiglasowy płot, który wytrzymał do interwencji oddziałów prewencji.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


- Do tej pory zatrzymano 10 osób z Piły, Środy Wlkp, Poznania i okolic. Postawiono im zarzut niebezpiecznego zachowania, które zakłóciło przebieg imprezy sportowej. Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych przewiduje za takie zachowanie grzywnę w wysokości co najmniej 120 stawek dziennych (od 1200 zł wzwyż) karę ograniczenia wolności albo karę więzienia do 2 lat. Policja wystąpi także do klubu Lech Poznań o wydanie tak zwanego zakazu klubowego ograniczającego wstęp tym osobom na mecze piłkarskie - informuje rzecznik wielkopolski policji, podinsp. Andrzej Borowiak.

Wśród zatrzymanych jest także 27 letni fotoreporter, który podczas zaistniałych na stadionie incydentów napadł na innego fotoreportera i operatora kamery. Jednemu zabrał kartę pamięci z aparatu fotograficznego a drugiemu kasetę video. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, za co grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Zatrzymanych pseudokiców policja po postawieniu zarzutów zwolniła do domu, a 27 letni fotoreporter spędził noc w areszcie. W piątek będzie przesłuchiwany przez prokuratora.

Rzeczniczka klubu Lech Poznań, Joanna Dzios, w rozmowach z portalem epoznan.pl potwierdziła, że jeśli klub otrzyma personalia osób biorących udział w zdarzeniu nałoży zakazy stadionowe. Bezkarni nie mogą się również czuć kibice, którzy w czasie spotkań Lecha Poznań dopuszczali się rzucania różnymi przedmiotami w kierunku murawy. Klub ustala personalia wszystkich takich osób.

Ponadto trwa ustalanie personaliów grupy kibiców Wisły Kraków, którzy uczestniczyli w zdarzeniu. Aktualnie na wyroki lub oczyszczenie z zarzutów oczekuje blisko 30 pseudokibiców Lecha Poznań, a mający posłuch wśród kiboli i bojówki klubu Marcin T. (pseudonim "Rolnik") oskarżony jest w dwóch procesach narkotykowych.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro