Reklama

Zmiana organizacji ruchu na ul. Jana Pawła II: jednak nie od wtorku

Aquanet informuje, że ze względu na opady deszczu, które uniemożliwiają namalowanie tymczasowych pasów na ulicy Jana Pawła II, wprowadzenie zmiany organizacji ruchu na ulicy będzie opóźnione.

Budowa Kolektora Prawobrzeżnego II trwa. W związku z pracami budowlanymi, wprowadzane są kolejne zmiany w organizacji ruchu przy rondzie Śródka. Już od wczesnych godzin porannych we wtorek miał być wyłączony z ruchu 100-metrowy odcinek ulicy Jana Pawła II (od ronda do wjazdu na dworzec autobusowy). Samochody miały pokonywać tę trasę po jezdni tymczasowej, która zostanie wyznaczona tak, jak na rysunku.

Tuż po godzinie 19.00 do redakcji dotarła jednak informacja, że ze względu na nasilające się opady deszczu, wprowadzenie zmian w organizacji ruchu będzie opóźnione. Konieczne jest bowiem wymalowanie tymczasowych pasów na jezdni. Deszcz uniemożliwia jednak wykonanie tej czynności.

Kiedy organizacja zostanie zmieniona? Gdy przestanie padać i na ulicy pojawią się pasy koloru żółtego. Wtedy też utrudnienia będą czekać pieszych i rowerzystów. Na czas obowiązywania drogi tymczasowej, ruch pieszych i rowerzystów zostanie bowiem przekierowany na drugą stronę jezdni.

Kolejne wyłączenie z ruchu fragmentu ulicy Jana Pawła II (tym razem na odcinku od ulicy Berdychowo do Kórnickiej) będzie miało miejsce w drugiej połowie grudnia.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro