PBG przegrało w Słupsku

Koszykarze PBG Basket Poznań nie przerwali zwycięskiego marszu zespołu Energa Czarni Słupsk. Podopieczni Miliji Bogicevicia przegrali 76:82 i spadli na 4. miejsce w tabeli PLK.

Poznaniacy mieli w Słupsku dużą szansę na umocnienie się w czołówce ligowej tabeli, ale 21 strat i słaba postawa w drugiej kwarcie przyczyniły się do porażki. Początek spotkania należał do PBG, które szybko odskoczyło na kilka punktów i wygrała kwartę 11 punktami. Tak wysokie prowadzenie ustawiało PBG w dobrej pozycji, ale uzyskana przewaga szybko stopniała. Duży w tym udział miał Patrick Okafor, który w ciągu minuty zaliczył trzy faule, a mając na koncie jeszcze dwa przewinienia musiał opuścić parkiet i osłabił zespół. Od tego momentu gra się wyrównała, ale minimalną przewagę miała Energa, która zdołała dotrwać do końcowego gwizdka i wygrała 82:76.

Energa Czarni Słupsk - PBG Basket Poznań 82:76 (14:25, 22:10, 30:24, 16:17)

Energa Czarni Słupsk: Zbigniew Białek 21, Cameron Bennerman 19, Mantas Cesnauskis 16, Bryan Davis 8, Jerel Blassingame 7, Wojciech Szawarski 6, Paweł Leończyk 5, Krzysztof Roszyk 0, Hubert Pabian 0.

PBG Basket Poznań: Jeremy Fears 18, Edward Miller 15, Piotr Dąbrowski 10, Vladimir Tica 9, Piotr Stelmach 9, Cliff Hawkins 5, Patrick Okafor 5, Łukasz Wiśniewski 3, Grzegorz Surmacz 2.