Reklama

Chodzące fotoradary na ulicach miast

Przy głównych trasach w Poznaniu pojawiły się w czwartek "chodzące fotoradary" - to nowa akcja urządzeń Yanosik mająca na celu zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa na drogach.

Akcja portalu yanosik.pl ma pokazać, że fotoradary, które stoją na polskich ulicach w zatrważającej ilości, nie chronią naszego bezpieczeństwa, a są jedynie maszynkami do zarabiania pieniędzy. Stąd pomysł, by "ubrać się" w fotoradar i wyruszyć na poznańskie ulice. Kierowcy ze zdziwieniem przyglądają się poczynaniom szalonych radarów. Podobnie jak policjanci..

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Yanosik.pl jako platforma do wzajemnego informowania kierowców o kontrolach drogowych i fotoradarach od samego początku walczy z absurdalnie zlokalizowanymi urządzeniami do kontroli. Podobnie jest w województwie lubuskim. Mieszka tam radarowy "Zorro" - nazwany tak przez internautów. Emil z Zielonej Góry od pewnego czasu podróżuje po kraju (początkowo tylko po swoim regionie) i filmuje absurdalne ukrywanie fotoradarów - w krzakach, za płotami, za drzewami itp. Swoje "produkcje" umieszcza na YouTube jako "Straż Biznesowo-Miejska & Fotoradar", udowadniając, że fotoradary służą przede wszystkim do zarabiania pieniędzy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro