Reklama
Reklama

Debata Grobelny vs Ganowicz w piątek

fot. Elżbieta Skowron

W piątek o godzinie 14.00 odbędzie się zapowiadana od tygodnia debata dwóch kandydatów na prezydenta Poznania: Ryszarda Grobelnego i Grzegorza Ganowicza.

Debatę zaproponował Grzegorz Ganowicz - W odpowiedzi na pozew, który wystosował pan przeciw mnie, ja wyzwę pana do tego, abyśmy stanęli do debaty, ale we dwóch - mówił podczas prezydenckiej debaty na antenie WTK. Na odpowiedź Ryszarda Grobelnego nie trzeba było długo czekać - Ja taką propozycję z wielkim zadowoleniem przyjmuję.

I na tym skończyły się uprzejmości. Od piątku, 12 listopada, trwała słowna przepychanka pomiędzy sztabowcami kandydatów. Grobelny proponował na termin debaty piątek, Ganowicz środę lub czwartek.

Jak jednak się okazało, kandydatom udało się dojść do porozumienia w sprawie terminu i charakteru debaty. Odbędzie się ona w piątek, 19 listopada, o godzinie 14.00 w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych, ul. Głogowska 26. Ma być swoistym podsumowaniem kampanii wyborczej.

Nie odbędzie się natomiast debata "face to face" Ryszarda Grobelnego i Jacka Bachalskiego. Kandydaci mieli się spotkać w czwartek. Sztab Bachalskiego o taki stan rzeczy obwinia sztab urzędującego prezydenta. Ryszard Grobelny miał się wycofać z uczestnictwa w spotkaniu, ponieważ nie dostał zagadnień do debaty. Sztab Bachalskiego zapewnia, że te zostały wysłane drogą mailową.

Ostatecznie, przyjdzie nam zobaczyć tylko jeden pojedynek twarzą w twarz.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro