Reklama
Reklama

Finał powiatu dla Lubonia

fot. Łukasz Ogrodowczyk - archiwum epoznan.pl

Zwycięstwem reprezentacji Gimnazjum nr 2 z Lubonia zakończyły się we wtorek Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Tenisie Stołowym.

Na wtorkowy finał powiatu do Pecnej przybyło 24 zawodników z 9 najlepszych gmin. Podczas dwóch turniejów chłopcy z Lubonia nie dali szans rywalom i zgarnęli komplet medali. W pierwszym turnieju złoto i awans do drużynowych mistrzostw rejonowych zdobyli uczniowie Szymon Kędziora, Damian Troszczyński i Kamil Rozum. Natomiast w turnieju indywidualnym o tytuł najlepszego zawodnika powiatu, w finale zmierzyli się ze sobą uczniowie Gimnazjum nr 2 w Luboniu.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


- Tym razem swoją przewagę udowodnił Szymon wygrywając z Damianem 3:2. Chłopcy ciężko i regularnie trenują, a na efekty swojej pracy długo nie musieli czekać. Potwierdza się tym samym przysłowie, że wytrwałą pracą ludzie się bogacą. Niech ich postawa świeci przykładem dla innych młodych sportowców - mówi opiekun zespołu, Łukasz Budzyński z Gimnazjum nr 2 w Luboniu.

Klasyfikacja końcowa:
1. Gimnazjum nr 2 w Luboniu
2. Kórnik
3. Mosina
4. Komorniki
5. Iwno
6. Tulce
7. Baranowo
8. Stęszew
9. Swarzędz

Klasyfikacja turnieju indywidualnego:
1. Szymon Kędziora - Luboń
2. Damian Troszczyński - Luboń
3. Mikołaj Błażykowski - Iwno
4. Mikołaj Siewierski - Mosina

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro