Reklama

Z tolerancją za pan brat

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji w Poznaniu można zobaczyć wystawę niezwykłych plakatów.

Artykuł pierwszy Deklaracji Zasad Tolerancji brzmi następująco:

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja - wartość, która czyni możliwym pokój - przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju.

Dzień Tolerancji to doskonała okazja do tego, by zastanowić się nad tym, jak wyglądają nasze relacje z innymi ludźmi. W dobie kulturowej mozaiki, gdzie w każdym państwie żyją ze sobą osoby reprezentujące różne tradycje i różne kultury, wymaga od nas tolerancji i zrozumienia.

Z okazji Dnia Tolerancji poznańskie Stowarzyszenie Dni Równości i Tolerancji organizuje wystawę "Przeciwdziałaj dyskryminacji - to nie jest trudne!". Początek dziś o godzinie 18.30 w Kinie Apollo. Będzie można na niej zobaczyć wyjątkowe plakaty, które przedstawiają sytuację osób dyskryminowanych z różnych względów - przez wiek, niepełnosprawność, wyznanie, czy orientację seksualną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro