Reklama
Reklama

Browar w Niechanowie wznowi produkcję

fot. Paweł Rosolski
fot. Paweł Rosolski

Już wiosną w sklepach pojawi się piwo z browaru w Niechanowie. W 1997 roku zakład został zamknięty, teraz wznawia swoją działalność.

Przez 23 lata browar w Niechanowie produkował popularne piwo - Gnieźnieńskie, Gnieźnieński Kryształ, czy Rubin. Niestety w 1997 roku zakład zamknięto. Obecnie ma nowych właścicieli, którzy już na początku przyszłego roku chcą rozpocząć rozlewanie złotego napoju. Najpierw jednak musi się zakończyć remont budynków browaru.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Zdaniem smakoszy, piwo z Niechanowa jest wyjątkowe. Cały sekret jego smaku tkwi bowiem w odpowiednio długim leżakowaniu trunku. Korporacyjne piwa trudno jest rozróżnić smakowo, bo wszystkie produkowane są "ekspresowo". Browar w Niechanowie chce powrócić do tradycyjnych smaków, a tym samym pozwolić piwu na leżenie aż przez 3 miesiące.

Jakub Achrem, nowy właściciel browaru, planuje, że już wiosną 2011 roku klienci będą mogli się cieszyć tradycyjnym smakiem piwa Pelikan i Gnieźnieńskiego. Czy wrócą też inne piwa kiedyś tu produkowane? To obecnie tajemnica.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro