Reklama
Reklama

Browar w Niechanowie wznowi produkcję

fot. Paweł Rosolski
fot. Paweł Rosolski

Już wiosną w sklepach pojawi się piwo z browaru w Niechanowie. W 1997 roku zakład został zamknięty, teraz wznawia swoją działalność.

Przez 23 lata browar w Niechanowie produkował popularne piwo - Gnieźnieńskie, Gnieźnieński Kryształ, czy Rubin. Niestety w 1997 roku zakład zamknięto. Obecnie ma nowych właścicieli, którzy już na początku przyszłego roku chcą rozpocząć rozlewanie złotego napoju. Najpierw jednak musi się zakończyć remont budynków browaru.

Zdaniem smakoszy, piwo z Niechanowa jest wyjątkowe. Cały sekret jego smaku tkwi bowiem w odpowiednio długim leżakowaniu trunku. Korporacyjne piwa trudno jest rozróżnić smakowo, bo wszystkie produkowane są "ekspresowo". Browar w Niechanowie chce powrócić do tradycyjnych smaków, a tym samym pozwolić piwu na leżenie aż przez 3 miesiące.

Jakub Achrem, nowy właściciel browaru, planuje, że już wiosną 2011 roku klienci będą mogli się cieszyć tradycyjnym smakiem piwa Pelikan i Gnieźnieńskiego. Czy wrócą też inne piwa kiedyś tu produkowane? To obecnie tajemnica.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro