Reklama
Reklama

Ukończono bibliotekę Politechniki Poznańskiej

Biblioteka Techniczna Politechniki Poznańskiej została w niedzielę oficjalnie otwarta na Piotrowie. Jej budowa trwała 9 lat i pochłonęła 75 mln zł.

Nowy budynek Politechniki Technicznej znajduje się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej u zbiegu ulic Piotrowo i Berdychowo. Jego budowa trwała 9 lat i była rozłożona na 2 etapy. Pierwszy obejmował centrum konferencyjne, a drugi - uroczyście otwartą w ten weekend bibliotekę z częścią dydaktyczną. Mieszczą się w niej m.in. 44 nowoczesne sale wykładowe i podziemny parking.

Budynek kosztował 75 mln zł, z czego 54 mln dołożyła Unia Europejska. Będzie z niego korzystać 6 tys. studentów wszystkich wydziałów Politechniki Poznańskiej. Na pierwszym i drugim piętrze znajdą się Instytut Informatyki oraz Centrum Genomiki i Bioinformatyki Wydziału Informatyki i Zarządzania.

Podczas uroczystego otwarcia gmachu rektor Politechniki Poznańskiej nie ukrywał wzruszenia, że inwestycja została wreszcie zrealizowana. W trakcie otwarcia wręczono również medale 90-lecia Politechniki Poznańskiej. Wyróżnione osoby, które pomogły w realizacji inwestycji symbolicznie przecięły wstęgę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro