Reklama
Reklama

Okręg 3: Sołacz i Winogrady

Prezentujemy liderów list wyborczych z okręgu nr 3 obejmującego Sołacz i Winogrady. Do najważniejszych problemów, z jakimi zetkną się radni w przyszłej kadencji, będą należeć Rozbrat i zagospodarowanie Parku Sołackiego.

Kandydaci na radnych z okręgu numer 3 nie mają łatwego zadania. Muszą przekonać mieszkańców swoich dzielnic, że w przyszłej kadencji będą podejmować właściwe decyzje np. dotyczące skłotu Rozbrat, czy planu zagospodarowania części Parku Sołackiego. Dokumentacja dotycząca parku, w którym miasto chce postawić nowe budynki mieszkalne, ma być gotowa w przeciągu dwóch lat. Przekonanie mieszkańców Sołacza do tego pomysłu będzie jednak nie lada wyzwaniem.

Również za dwa lata gotowe będą cztery plany zagospodarowania terenu przez skłot Rozbrat. Jeden z nich obejmuje teren obecnego skłotu - mówi Krzysztof Król z kolektywu Rozbrat.

Już w najbliższym czasie rozpocznie się natomiast bulwaru w Parku Szelągowskim. Ma być jeszcze piękniejszy i atrakcyjniejszy dla poznaniaków. Będzie to pierwsza taka zmiana w tym kompleksie od 50 lat.

Jak jednak podkreśla kandydatka z listy SLD - Hanna Owsianna, mieszkańcom okolicy przydałaby się nowa linia tramwajowa. Krystyna Zdunik z My-Poznaniacy chce pomóc przede wszystkim niepełnosprawnym. Od lat walczy o to, by inwalidom żyło się tutaj coraz lepiej.

Dawid Brodziak z PO kładzie nacisk na inne problemy - brak udogodnień dla osób starszych, a także brak miejsc z przedszkolach i żłobkach.

Z okręgu numer 3 do Rady Miasta startuje 59 kandydatów. Do zdobycia jest tylko 5 mandatów.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro