Reklama
Reklama

40 procent Wielkopolski w zasięgu WiMax

Wielkopolska to region o najlepiej rozwiniętej infrastrukturze dostępu do Internetu w Polsce - to wniosek z wtorkowej konferencji zorganizowanej przez spółkę INEA i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Jednym z głównych tematów wtorkowej konferencji była infrastruktura szerokopasmowej sieci bezprzewodowej w najnowszej technologii WiMax. Obecnie 40% naszego województwa ma już dostęp do tej szerokopasmowej sieci za pośrednictwem WiMax oferowanej przez spółki INEA, Promax i Asta-net. Anna Streżyńska, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przyznała, że Wielkopolska jest na czołowym miejscu w Polsce jeśli chodzi o tę technologię. A do końca 2013 roku ma być jeszcze lepiej - aż 70% województwa ma być objęte zasięgiem WiMax. Dodała też, że z uznaniem spogląda na nasz region, gdzie współpraca komercyjnej spółki i Urzędu Marszałkowskiego jest sukcesem.

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Leszek Wojtasiak, zaznaczył, że WiMax daje możliwość korzystania z internetu osobom, które mieszkają w regionach do tej pory wykluczonych z sieci ze względów technicznych.

Prezes INEA, Janusz Kosiński podkreślił, że WiMax nie tylko pozwala dotrzeć z internetem do regionów wykluczonych ze względów technicznych, ale także pozwala połączyć ze sobą urządzenia do których położenie kabla jest trudne - na przykład biletomaty MPK.

Podczas konferencji wręczono też nagrody dla 26 wielkopolskich gmin, na których obszarze już są lub będą świadczone usługi z wykorzystaniem WiMaxa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro