Reklama

Liderzy list wyborczych: Jeżyce, Łazarz i Ogrody

Meteoryt jeszcze przed czyszczeniem fot. Jakub Marciniak
Meteoryt jeszcze przed czyszczeniem fot. Jakub Marciniak

Okręg wyborczy nr 2 obejmuje swoim zasięgiem Jeżyce, Łazarz i Ogrody. Na co stawiają kandydaci na radnych?

We wtorek o godzinie 9.00 w Urzędzie Miasta rozpoczęła się ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miasta. Tymczasem przedstawiamy kandydatów z okręgu nr 2, którzy walczą o mandat w tegorocznych wyborach samorządowych.

Na co stawiają liderzy list wyborczych z Łazarza, Jeżyc i Ogrodów? Przede wszystkim na bezpieczeństwo mieszkańców tych dzielnic. Aż 4 z 6 liderów list podkreśla jak ważne jest rozbudowywanie monitoringu w tym rejonie i zwiększenie środków na bezpieczeństwo. Wśród nich jest Wojciech Wośkowiak z KW Ryszarda Grobelnego, który też zauważył, że konieczna jest poprawa wizerunku dzielnic. W jaki sposób? Przez pozyskiwanie zewnętrznych funduszy, inwestowanie w tym rejonie, a także odnawianie kamienic.

Katarzyna Kretkowska z SLD chce również pozyskiwać pieniądze z funduszy europejskich. Ma wykształcenie w tym kierunku. Planuje, że jeśli pozostanie w Radzie Miasta, będzie walczyć o zmianę polityki czynszowej. Co w kwestii Gajowej i Starego ZOO? Najlepiej, gdyby powstało tam miejsce do rekreacji dla poznaniaków.

Liderem listy Platformy Obywatelskiej w tym rejonie jest Krzysztof Skrzypiński. Do swoich głównych postulatów oprócz wspomnianego już bezpieczeństwa zalicza przywrócenie świetności ulicom Głogowskiej i Dąbrowskiego, a także usprawnienie komunikacji miejskiej. Chce, by w mieście pojawiło się więcej parkingów Park & Ride, co umożliwi poznaniakom przesiadanie się do autobusów i tramwajów.

Jacek Jaśkowiak z My-Poznaniacy chce poprawić działanie Straży Miejskiej, a także zrewitalizować Łazarz i Jeżyce. Lidia Dudziak z PiS-u stawia na sport. Ma nadzieję, że uda jej się zachęcić radnych do wybudowania pływalni i hali sportowej na Jeżycach.

Łącznie, w okręgu wyborczym nr 2 na sześciu listach wyborczych jest 56 kandydatów do Rady Miasta. Czeka na nich 5 mandatów.

Jakimi sprawami powinni zająć się przede wszystkim radni z Łazarza i Jeżyc w kolejnej kadencji?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro