Reklama
Reklama

Liderzy list wyborczych: Stare Miasto i Centrum

fot. www.poznan.pl
fot. www.poznan.pl

Przedstawiamy liderów list wyborczych z poszczególnych poznańskich okręgów. Na początek okręg 1 - Stare Miasto i Centrum.

O tym, że centrum Poznania się wyludnia i jest jednym z najniebezpieczniejszych rejonów w mieście wiemy od dawna. Ale czy kandydaci na radnych z okręgu centrum i starego miasta mają jakąś koncepcję na polepszenie tej sytuacji?

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Lech Mergler, z KW My Poznaniacy, zaleca centrum terapię wstrząsową. Ta sprawa wymaga kompleksowych działań w zakresie transportu, zieleni, rewitalizacji budownictwa mieszkaniowego, warunków dla rozwoju handlu i usług - mówi Mergler.

Inni kandydaci na radnego mniej optymistycznie podchodzą do problemu. Uważają, że naprawa centrum musi się odbywać małymi krokami. Kompleksowe działanie w trakcie jednej kadencji na pewno nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Szymon Szynkowski vel. Sęk z PiS-u chce więc postawić na bezpieczeństwo. Jak słusznie podkreśla - to właśnie w centrum dochodzi do największej ilości rozbojów i napadów w Poznaniu. Będę się starał w tej kadencji położyć większy nacisk na mieszkańców wildy - mówi Szynkowski. Jest tu mniej kamer monitoringu miejskiego, a wciąż jest tu bardzo niebezpiecznie. Zależy mi na tym, by mieszkańcom żyło się tam dobrze - kończy.

Lepsze życie mieszkańcom ma też zapewnić usprawnienie ruchu na poznańskich ulicach. Na budowę nowych ścieżek rowerowych i komunikację miejską stawia lider PO z okręgu 1 - Hubert Świątkowski. Będzie trzeba pomyśleć o tym, jakie fragmenty ulic z centrum wyłączyć z ruchu - mówi Świątkowski. To co się obecnie dzieje to paraliż komunikacyjny - dodaje. Musimy to zrobić sensownie i wspólnie po konsultacji z mieszkańcami tych terenów - kończy.

Maciej Przybylak z KW Ryszarda Grobelnego wspomina natomiast o budowaniu nowych biurowców i miejsc rekreacji, które mogą przyciągnąć do centrum poznaniaków i turystów. Przykładem jest ulica Półwiejska, na której mamy Stary Browar - mówi Przybylak. Liczę na to, że budowa centrum handlowego przy skrzyżowaniu ulicy Św. Marcin i al. Marcinkowskiego ożywi ten rejon - dodaje.

W sumie z okręgu pierwszego (centrum i Wilda) wystartuje w wyborach do Rady Miasta aż 75 kandydatów. A miejsc jest tylko 6.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
61.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro