Reklama
Reklama

Rynek Łazarski: problemów z toaletą ciąg dalszy

fot. KWP w Poznaniu

W marcu informowaliśmy, że budowa nowej toalety na Rynku Łazarskim się opóźnia. W związku z tym przy targowisku stanęły dwa toitoie. Teraz stanie tu kontener sanitarny z dostępem.. tylko dla kupców.

O tym, że problem z toaletą miejską na Rynku Łazarskim istnieje informowaliśmy już w ubiegłym roku. W listopadzie 2009 roku lejek łazarski przeszedł rewitalizację i zamiast murowanego szaletu przy targowisku stanęły dwa toitoie. Miała to być chwilowa sytuacja. Jak się jednak okazało - taki stan rzeczy obserwujemy do dziś.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Nowa toaleta miała powstać w jednym z mieszkań o powierzchni 100 m2 w kamienicy przy Rynku Łazarskim do czerwca bieżącego roku. Mamy listopad, a nic się nie zmieniło. Sąsiedzi mieszkania nie chcą bowiem żyć w towarzystwie miejskiego szaletu. Boją się hałasu i brzydkiego zapachu. Dlatego walczą o to, by miasto zmieniło swoją decyzję. Jak narazie - skutecznie. Remont mieszkania nawet się nie rozpoczął.

Kupcy pracujący na targowisku Rynku Łazarskiego mają już dosyć załatwiania swoich potrzeb w przenośnych toaletach. Dlatego biorą sprawy w swoje ręce i stawiają na placu kontener sanitarny z bieżącą wodą. Jak się jednak okazuje, nie będą mogli z niego korzystać zwykli śmiertelnicy. Klucze do kontenera będą posiadać tylko kupcy pracujący na targowisku. To z ich składek (łącznie 100 tysięcy złotych) pochodzą pieniądze na pokrycie kosztów ustawienia toalety.

A co z osobami, które będą chciały skorzystać z toalety? Pozostanie im toitoi, który najprawdopodobniej wciąż będzie stał w swoim miejscu.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
5℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
40.75 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro