Reklama

Dni rogali marcińskich w Galerii Malta

Do środy potrwają rozpoczęte w sobotę dni rogali marcińskich w Galerii Malta. W centrum handlowym można kupić najlepsze wypieki z kilkunastu poznańskich cukierni.

Każda cukiernia posiada swoją własną, pilnie strzeżoną recepturę na pyszne rogale marcińskie. I z pewnością żadna nie zdradzi swojej tajemnicy. Klienci mogą jednak porównać smak wypieków z różnych stoisk i ocenić, które ich zdaniem są najlepsze. Do Imienin Ulicy Św. Marcin pozostało niewiele czasu, warto więc przekonać się, która cukiernia oferuje najsmaczniejsze rogale.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Za certyfikowane rogale marcińskie zapłacimy od 25 do nawet 35 zł za kilogram. Jeden waży około 300 gram - to ok. 10 zł za sztukę. Tradycyjny wypiek składa się z ciasta półfrancuskiego, białego maku i orzechów - ziemnych, arachidowych lub włoskich. Ich kaloryczność może przestraszyć amatorów zdrowego jedzenia. Jeden rogal może mieć bowiem nawet 1000 kalorii!

Poznaniacy na kalorie jednak nie uważają. Zjadają łącznie (w okresie od końca października do połowy listopada) nawet 500 ton tego wypieku!

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
8.1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro