Reklama
Reklama

Wyremontowano pałac w Szreniawie

W sobotę otwarto po remoncie Pałac w podpoznańskiej Szreniawie. W przyszłości będą się w nim odbywały lekcje muzealne oraz zajęcia interaktywne dla dzieci i młodzieży, związane m.in. z kuchnią dworską. - podaje PAP.

W zrewitalizowanym pałacu można zobaczyć jak mieszkali właściciele ziemscy na początku XX wieku. Remont zabytku trwał 2 lata i pochłonął około 4,5 mln zł. Kolejne 500 tys. zł kosztowało jego wyposażenie. Wiosną ma się zakończyć warta 1 mln zł rewitalizacja parku otaczającego rezydencję. Od stycznia ruszy też renowacja uzupełniającego kompleks, zabytkowego folwarku. Ta ostatnia inwestycja ma kosztować 7,5 mln zł.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


W odrestaurowanym pałacu będą prowadzone interaktywne zajęcia dla dzieci i młodzieży, m.in. na temat kuchni dworskiej, dworskich obyczajów i życia w folwarku w dawnych czasach.

Pałac w Szreniawie powstał jako rezydencja niemieckiej rodziny w połowie XIX wieku. Obecnie mieści się w nim Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego. Odwiedza je co roku 65 tys. turystów.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro