Reklama
Reklama

Znamy finalistów Ad Rem

Ad Rem to Ogólnopolski Konkurs Debat. Znamy już finalistów etapu regionalnego. W Warszawie region m.in. województw wielkopolskiego i lubuskiego reprezentować będą uczniowie z Zielonej Góry.

Konkurs AD REM odbywa się w czterech etapach:

Etap I - szkolny (test). Test kwalifikacyjny weryfikujący wiedzę uczniów z zakresu funkcjonowania gospodarki rynkowej oraz znaczenia własności prywatnej i prywatyzacji w gospodarce (praca indywidualna).

Etap II - międzyszkolny (zadanie problemowe). Zadanie problemowe dotyczące tematyki prywatyzacji (zespoły trzyosobowe).

Etap III - regionalny (debata regionalna). 24 najlepsze zespoły będą ze sobą rywalizować w 6 ośrodkach regionalnych podczas turnieju debatowego.

Etap IV - ogólnopolski (debata centralna). 6 najlepszych zespołów zmierzy się ze sobą podczas trzydniowych rozgrywek debatowych w Warszawie. Nauczyciele, którzy zgłoszą uczniów do Konkursu, otrzymają testy wraz z kluczami odpowiedzi do weryfikacji podstawowej wiedzy uczniów z tej tematyki oraz dostęp do materiałów dydaktycznych wspierających ich we wdrażaniu problematyki własności w gospodarce i prywatyzacji poprzez giełdę, a także w wykorzystaniu metody debaty w praktyce szkolnej.

W Poznaniu 3 listopada odbył się finał etapu regionalnego. Jego zwycięzcami są Krzysztof Aszkowski , Anna Dublańska , Andrzej Janecki z Zespołu Szkół Ekologicznych z Zielonej Góry. W finałowej debacie zielonogórzanie zmierzyli się z uczniami z Ostrzeszowa. Debatowali nad tezą: "Akcjonariat obywatelski to najlepszy sposób na upowszechnianie własności prywatnej w Polsce".

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro