Reklama
Reklama

Nie będzie obwodnicy na Euro 2012?

Cofnięto pozwolenie na budowę i decyzję lokalizacyjną dla fragmentu zachodniej obwodnicy Poznania. Naczelny Sąd Administracyjny uznał protest mieszkańców Kobylnik wobec inwestycji. - podaje "Polska Głos Wielkopolski".

Jak donosi "Głos", decyzja sądu oznacza, że przebieg zachodniej obwodnicy Poznania na 5-kilometrowym odcinku pomiędzy węzłami Swadzim i Rokietnica (pomiędzy nimi będzie się znajdował węzeł Kobylniki) musi zostać wytyczony na nowo. Spowoduje to opóźnienia.

Protest mieszkańców Kobylnik nie zatrzymuje budowy odcinków inwestycji od autostrady A2 do Swadzimia i od węzła Rokietnica do Złotkowa. Istnieje obawa, że po ich ukończeniu powstanie przerwa, w której kierowcy tirów będą musieli szukać przejazdu przez istniejące dziś drogi lokalne w Kobylnikach. Aby do tego nie doszło, mieszkańcy i GDDiA muszą dojść do ostatecznego porozumienia do czerwca 2011 r.

Protestujący mieszkańcy Kobylnik domagają się uwzględniania ich postulatów podczas projektowania obwodnicy. Jednym z powodów protestu była chęć ochrony przyrody na terenach podmokłych pod Kobylnikami. Drogę oprotestowało ponad 50 właścicieli nieruchomości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
46.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro