Reklama
Reklama

Znaleziono skradzionego tulipana

fot. MM Pysior
fot. MM Pysior

5 nadmuchiwanych trzymetrowych kwiatów stanowiło ekspozycję w poznańskim KontenerART. W nocy z 26 na 27 października jednego skradziono. W nocy został odnaleziony!

O poszukiwaniach ogromnego tulipana informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Instalacja artystyczna, na którą składały się kwiaty, autorstwa Julii Curyło cieszyła się sporym zainteresowaniem. W poniedziałek, 27 października miała trafić do Warszawy. Jak się jednak okazało - w nocy z niedzieli na poniedziałek jeden z niezwykłych kwiatów skradziono.

Sprawę zgłoszono na policji. Rozpoczęło się dochodzenie. Wartość nadmuchiwanego tulipana oszacowano na 2 tysiące złotych. Pieniądze nie są jednak najistotniejsze. Można bowiem stwierdzić, że kradzież tulipana właśnie w Poznaniu to wstyd dla całego miasta.

Jak poinformowała nas dzisiaj Agata Kołacz, rzeczniczka No Women No Art, tulipan się odnalazł. W nocy dostałyśmy anonimowy telefon ze wskazówkami, gdzie szukać 3-metrowej zguby - relacjonuje Kołacz. Porzuconego w torbie tulipana znaleziono nad Wartą przy moście Rocha. Jest w dobrym stanie - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro