Reklama
Reklama

Będzie Gimnazjum im. Macieja Frankiewicza

fot. Łukasz Mozalewski
fot. Łukasz Mozalewski

W piątek zmarły niedawno wiceprezydent Poznania zostanie patronem sportowego Gimnazjum nr 31 na os. Piastowskim. Maciej Frankiewicz był odpowiedzialny m.in. za sprawy sportu w mieście. Cieszył się dużą popularnością wśród poznaniaków.

Podczas uroczystości nadania imienia szkole nie zabraknie rodziny i przyjaciół Macieja Frankiewicza, pułku ułanów oraz gości z urzędu i rady miasta. Poza częścią artystyczną, dzieci przygotowały na tą okazję albumy i prezentacje multimedialne poświęcone przyszłemu patronowi.

Boże Narodzenie w Linea Mare to spokojny, rodzinny czas nad morzem: kolędy, radość dzieci czekających na Mikołaja i wieczorny relaks 350 m do plaży - Święta, które zapamiętasz.
REKLAMA


- Maciej Frankiewicz był lokalnym patriotą i bardzo wiele zrobił dla sportu w Poznaniu. - mówi Barbara Czeszewska, dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 3. - Także ze względu na profil szkoły, wybór tego patrona wydawał nam się w naturalny. - dodaje.

W piątek nastąpi odsłonięcie tablicy Macieja Frankiewicza. Swoje umiejętności na boisku szkolnym prezentować będzie Reprezentacyjny Oddział Konny Miasta Poznania w barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Maciej Frankiewicz był osobiście zaangażowany w podtrzymywanie ułańskich tradycji w Poznaniu. Walczył też o demokratyczne przemiany w czasach PRL, o czym przypomni pokazana w szkole wystawa "Maciej Frankiewicz - legenda poznańskiej opozycji 1980-1989". Ekspozycja została udostępniona na stałe przez Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest śnieg, ale to dopiero przedsmak tego, co czeka nas w tym tygodniu. Warunki na drogach mogą być fatalne
2℃
-5℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro