Remis Grunwaldu w Lidze Mistrzów

Grunwald Poznań zremisował inauguracyjne spotkanie Ligi Mistrzów w hokeju na trawie z Glenanne HC 2:2.

Pierwsi groźną okazję na zdobycie bramki mieli Irlandczycy, których zatrzymał Mariusz Chyła. Kilka minut później bramkę dla Glenanne zdobył Shane O"Donoghue i od tego momentu spotkanie nabrało tempa. Grunwald wyrównał dopiero w 40. minucie, a bramkę zdobył Tomasz Dutkiewicz. Kilka minut później podopieczni Jerzego Wybieralskiego mieli szansę na objęcie prowadzenia, ale uderzenie z "podłożonego kija" trafiło w słupek irlandzkiej bramki.

Niestety w następnej akcji Glenanne zdobyło bramkę po szybkim, kombinacyjnym wbiciu piłki z półkole strzałowe Polaków. Zdobywcą gola był Michael McGuiness. W kolejnych minutach dominował już Grunwald, który wywalczył krótki róg. Swoją drugą bramkę zdobył Tomasz Dutkiewicz, który pewnie pokonał bramkarza Glenanne. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

Grunwald Poznań - Glenanne HC 2:2 (0:1)
Bramki: Tomasz Dutkiewicz (40. i 60 minuta, krótki róg) - Shane O"Donoghue (14. minuta), Michael McGuiness (51. minuta)

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!