Reklama

Ogród Botaniczny zapada w zimowy sen

fot. KMP w Lesznie
fot. KMP w Lesznie

Od listopada aż do wiosny bramy Ogrodu Botanicznego UAM będą zamknięte dla spacerowiczów. W sobotę park będzie otwarty w godz. 9-18, a w niedzielę do godz. 17.

Jak co roku Ogród Botaniczny UAM zapada w zimowy sen, który trwa aż do maja. W ostatni weekend przed zamknięciem bram oprócz spacerów wśród oryginalnej roślinności będzie można zobaczyć atrakcyjną wystawę "Ogród Botaniczny w Poznaniu - nasze początki". Wystawa znajduje się Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym w sercu ogrodu, w którym dodatkowo można odwiedzić księgarnię lub kawiarnię.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Przypomnijmy, że Ogród Botaniczny powstawał tuż po I wojnie światowej z inicjatywy profesora Uniwersytetu Poznańskiego Rudolfa Boettnera. Aktualnie to placówka naukowa i edukacyjna Uniwersytetu Adama Mickiewicza, pełniąca jednocześnie funkcję publicznego ogrodu, który zajmuje ok. 22 ha. Wejścia znajdują się przy ul. Dąbrowskiego i Botanicznej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro