Reklama
Reklama

Niedziela na Junikowie

Osoby planujące wybrać się w niedzielę na cmentarz Junikowski muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami w ruchu. Wszystko przez spotkanie ekstraklasy Lech Poznań - Wisła Kraków.

W niedzielę już od godz. 13.00 zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów ulice Bułgarska na odcinku od Marcelińskiej do Grunwaldzkiej w obu kierunkach oraz ulice Węgorka, Świerzawska i Wałbrzyska. Na zamkniętym odcinku ulicy Bułgarskiej dopuszczony będzie ruch autobusów komunikacji miejskiej. Objazdy poprowadzone będą ulicami Marcelińską, Grochowską i Grunwaldzką. W tym dniu na ulicy Ptasiej od godziny 13.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (B-36) z tabliczką wskazującą, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela (T-24).

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Od godzin popołudniowych poważne utrudnienia w ruchu będą występować również na ulicy Grunwaldzkiej, gdyż tą ulicą będą się udawać kibice, którzy mają zagwarantowane miejsce na parkingu Stadionu Miejskim. Wjazd na ten parking prowadzi ulicą Węgorka. Dodatkowo ruch zintensyfikują osoby udające się samochodami na cmentarz Junikowski.

W celu wcześniejszego poinformowania kierujących pojazdami na skrzyżowaniach ulic Polska - Bukowska - Bułgarska, Grochowska - Marcelińska, Grunwaldzka - Grochowska, Grunwaldzka - Jawornicka, Ściegiennego - Promienista, ustawione zostaną tablice informujące o zamknięciu ulicy Bułgarskiej.

Ponadto w tym samym dniu od godziny 18.30, czyli tuż przed zakończeniu meczu, dodatkowo zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów ulica Grunwaldzka jezdnie od Grochowskiej do Bułgarskiej w kierunku Junikowa i od Jawornickiej do Jugosłowiańskiej w kierunku centrum miasta oraz ciąg ulic Jugosłowiańska, Taczanowskiego i Ściegiennego na kierunku od Promienistej do Grunwaldzkiej. Ograniczenia te potrwają do czasu zakończenia meczu oraz rozejścia się i rozjechania kibiców.

Osoby posiadające bilet lub karnet na spotkanie Lecha Poznań mogą w dniu meczu bezpłatnie skorzystać z komunikacji miejskiej: 3 godziny przed rozpoczęciem spotkania i 2 godziny po zakończeniu spotkania. Do dyspozycji kibiców podstawione zostaną dodatkowe autobusy i tramwaje. Natomiast parking przy ul. Cmentarnej będzie nieczynny.

KKS Lech Poznań poinformował, iż ze względu na trasę wejścia grupy kibiców Wisły Kraków zamknięte zostało dojście do I trybuny od strony trybuny IV. Kibiców mających bilety i karnety na I trybunę klub prosi o przejście wzdłuż trybuny III i II i dojście do odpowiednich bram na swojej trybunie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
83.94 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro