Reklama
Reklama

"Motyl" wpadł w ręce policji

Artur M. pseudonim "Motyl" był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżą samochodów na dużą skalę. Szajką kierował Piotr W. pseudonim "Kanalia", ujety w czerwcu br.

Policja złapała "Motyla" w centrum Poznania w poniedziałek wieczorem. "Kanalia" siedzi od czerwca br. w areszcie. "Kryminalni" z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali w sumie już 10 osób, które działały w grupie przestępczej Piotra W.

"Kanalia" wpadł cztery miesiące temu, podczas nieudanej próbie kradzieży Citroena C4. Próbował wówczas uciekać przed policjantami. Aby go zatrzymać, musieli oddać strzały ostrzegawcze. W czerwcu zatrzymano także 8 członków jego grupy. Część z nich zajmowała się kradzieżą pojazdów z parkingów, a inni rozmontowywali je w trzech "dziuplach", zlokalizowanych w okolicach Swarzędza i Wrześni.

Dziesiąty członek gangu, "Motyl", skutecznie ukrywał się od początku lata. Wcześniej był bardzo aktywny. Zanim gang "Kanalii" udało się rozbić, "Motyl" ukradł kilkadziesiąt samochodów. Policjantom w końcu udało się go namierzyć i złapać w zasadzkę. Zatrzymali go po krótkim pościgu w centrum Poznania. W akcji brali udział funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu i pododdział antyterrorystyczny. Policja zapowiada dalsze zatrzymania w sprawie gangu Piotra W.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro