Reklama
Reklama

Kolejna debata prezydencka za nami

W czwartek w Gazeta Cafe odbyła się debata pięciu kandydatów na prezydenta. Politycy rozmawiali o kulturze.

Do dyskusji o kulturze w Gazeta Cafe stawili się kandydaci na prezydenta Poznania: Dariusz Jacek Bachalski, Tadeusz Dziuba, Grzegorz Ganowicz, Ryszard Grobelny i Jacek Jaśkowiak odpowiadali na pytania dziennikarzy i mieszkańców Poznania.

Kandydaci na prezydenta Poznania byli pytani między innymi o Europejską Stolicę Kultury 2016. Na pierwszy ogień poszedł obecny prezydent, w wyborach startujący jako kandydat niezależny, Ryszard Grobelny. Dziennikarze pytali, co zrobiłby, gdyby mógł cofnąć czas. Zdaniem prezydenta Grobelnego jego zaangażowanie w starania o ESK 2016 powinno być większe. Kandydat PiS-u, Tadesz Dziuba, twierdzi, że niepowodzenie wynika ze złego przygotowania i braku np. toalet. Z kolei Grzegorz Ganowicz twierdzi, że za tworzenie wniosku trzeba było się zabrać dwa lata wcześniej. W 2008 roku było już za późno.

Wśród publiczności było wielu bezpośrednio zainteresowanych pomysłami kandydatów - artystów czy animatorów kultury. Byli też zwykli, często młodzi poznaniacy. I niemal wszyscy wskazywali na słabą wiedzę kandydatów na temat kultury w mieście.

Wśród uczestników debaty zabrakło szóstego, ostatniego kandydata na prezydenta. 53-letni Piotr Quandt z Komitetu Aktywny Poznań był dziś w pracy. Quandt jest urzędnikiem Starostwa Powiatowego. W przyszłym tygodniu ma zamiar pójść na bezpłatny urlop i dopiero wtedy rozpocznie kampanię.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro