Reklama
Reklama

Jan Kulczyk przejmie Eneę?

Kulczyk Holding ma wyłączność do 3 listopada na prowadzenie negocjacji z Ministerstwem Skarbu Państwa w sprawie kupna 51% akcji spółki Enea.

Enea SA ma swoją centralę w Poznaniu. Firma zatrudnia 10 tys. osób i dostarcza energię do domów blisko 2,3 milionów klientów. Skarb Państwa, który jest posiadaczem 51% spółki, chce je sprzedać. I to szybko, bo do końca roku.

Na początku października informowaliśmy, że wśród chętnych do kupienia akcji Enei jest m.in. Kulczyk Holding. Jak poinformowało w czwartek Ministerstwo Skarbu Państwa - Kulczyk Holding ma do 3 listopada wyłączność na prowadzenie negocjacji z MSP w sprawie kupna akcji.

Wartość 225.135.940 akcji szacuje się na około 5 miliardów dolarów. Resort zaznaczył jednak, że jeśli do 3 listopada negocjacje nie zakończą się sukcesem, MSP rozpocznie rozmowy z kolejnym inwestorem, który chce kupić Eneę. Drugim chętnym do kupienia spółki ma być GDF Suez.

Już na początku września informowaliśmy, że zakładowa NSZZ Solidarność sprzeciwia się przejęciu spółki przez zagraniczny koncern.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro